Střelnice - Zbrojní průkaz - Střelecká škola Fišer

Střelnice Kapslovna se nachází na pražském Žižkově, v blízkosti parku Parukářka - v místě, kde původně v roce 1825 francouzští podnikatelé Sellier a Bellot zavedli výrobu střelných zápalek. Nejprve se zde vyráběly zápalky pro lovecké náboje, později pro náboje vojenské. Od roku 1827 továrna zvaná Kapslovna vyráběla zapalovadla z bílého střelného prachu.

Byl to tovární objekt s nekolika domky, které byly od sebe z bezpečnostních důvodů odděleny silnou zdí. Poslední zbytky této zdi můžete ještě vidět na vrcholku kopce. Vyrábělo se zde až 60 milionu zápalek ročně, zejména pro Rakousko a dále na export do USA, Anglie, Brazílie a východní Indie. Celá výroba byla velmi nebezpečná, v roce 1832 utrpěl Bellot vážné poranění při explozi třaskaviny, kdy mu skla z brýlí poškodila oči. Pro větší bezpečnost výroby pak nechal přistavět domy na přípravu třaskavé směsi.

Ve třicátých letech 19. století pracovalo v žižkovské kapslovně již přes tisíc dělníku. Dalšímu rozkvětu továrny zabránilo její nevhodné umístění. V době založení byla Parukářka daleko za branami města, ale později rozvoj Žižkova přivedl obytné domy až do samé blízkosti kapslovny. Proto byla roku 1936 výroba přestěhována do Vlašimi.

Parkování v areálu

Parkování
v areálu

Zastrešená střelnice

Zastrešená
střelnice

4 střelecké stavy

4 střelecké
stavy

Profesionální instruktoři

Profesionální
instruktoři

STŘELNICE NABÍZÍ 4 STŘELECKÉ STAVY

Střelecká pozice

25
metrů
Vzdálenost

Střelecká pozice

25
metrů
Vzdálenost

Střelecká pozice

50
metrů
Vzdálenost

Střelecká pozice

100
metrů
Vzdálenost

Střelecká zeď


© 2019 Střelecká škola Fišer - Všechna práva vyhrazena

Created with love be   Grapefruit